20.04.2023 10:57

Webinar INFORMATYKA w SGGW

Za nami trzynaście odsłon webinariów poświęconych prezentacji kierunków studiów na SGGW. Dziś, 20 kwietnia prezentujemy Państwu kierunek studiów INFORMATYKA. Webinar (zrealizowany przez naszych studentów), kończący nasz I cykl jest dostępny pod linkiem:
https://www.sggw.edu.pl/webinaria-2023/
. Tam znajdą Państwo także poprzednie odcinki.

Uprzejmie prosimy o przekazanie tej informacji i linku Państwa Maturzystom.

Prosimy też o przekazanie Im życzeń sukcesów na egzaminie dojrzałości i dobrego wyboru kolejnego etapu edukacji. Wierzymy, że wielu z nich uwzględni przy nim naszą Alma Mater – Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Warsaw University of Life Sciences.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę i żywe zainteresowanie naszymi propozycjami.

Z wyrazami szacunku


prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski

Prorektor SGGW ds. Dydaktyki

II LO

18.04.2023 07:06

Zaproszenie na wykłady organizowane w ramach Wszechnicy Informatyki

W imieniu Zespołu Popularyzacji Nauki Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki mam przyjemność zaprosić uczniów szkół średnich oraz wszystkie osoby zainteresowane informatyką na wykład organizowany w ramach "Wszechnicy Informatyki".

Na kolejnym spotkaniu wykład pt.: „Struktury danych, czyli jak zorganizować dane w pamięci komputera” wygłosi mgr inż. Maciej Długosz, a wykład pt.: „Kiedy tak naprawdę możemy mówić o komputerze i co się dzieje, gdy wydajemy mu polecenia?” wygłosi dr inż. Krzysztof Pasterak.

Wykłady odbędą się 24 kwietnia (poniedziałek) 2022 o godz. 10.00 i 11.00 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki w Gliwicach przy ulicy Akademickiej 16 w auli F (II piętro, na prawo od schodów głównych).

Bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia. W zgłoszeniu prosimy podać termin oraz nazwę szkoły wraz z szacunkową liczbą osób. Liczba miejsc ograniczona.

Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem popularyzacja-aei@polsl.pl.

 

II LO

17.04.2023 10:46

PÓŁFINAŁ SZKOLNYCH MISTRZOSTW WOJ.ŚLĄSKIEGO w badmintonie.

W dniu 28 marca w Dąbrowie Górniczej odbył się PÓŁFINAŁ SZKOLNYCH MISTRZOSTW  WOJ.ŚLĄSKIEGO w badmintonie.
Na tych zawodach uczniowie naszej szkoły:
- Antoni Mofina
- Marcel Nowiński
- Piotr Janecki
reprezentowali Częstochowę i zdobyli II miejsce. To dało im awans i możliwość walki w FINALE  ŚLĄSKA, który odbędzie się 18 kwietnia w Bieruniu.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

#2lotraugutt #badminton

 

II LO

05.04.2023 06:41

Podziękowanie

 

3 kwietnia 2023 r. Szkolne Koło Wolontariatu wystawiło skecz pod tytułem „Wezwanie do szkoły” (na podstawie skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju). Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na odbudowę szkół w Syrii zgodnie z Ministerialnym Programem „Szkoła Szkole”. W kabarecie wystąpili uczniowie klasy I e: Mikołaj Grzybowski, Marcel Masłowski oraz Łucja Waszczyk. Konferansjerem był Aleksander Dziwis z klasy III a, a opiekę nad przygotowaniem uczniów pełniły p. Agnieszka Bednarek oraz p. Katarzyna Sobieraj. Dziękujemy, za wasze zaangażowanie, obecność i hojność i za to, że zawsze można na Was liczyć. Udało nam się zebrać 640 zł.

Pamiętajmy, dobro zawsze powraca.

skecz

Natalia Depta

II LO

03.04.2023 10:46

Matylda Krawczyńska dotarła do półfinału Copa S.M. La Reina!

We wtorek rywalizację w Copa R. M. La Reina, czyli mistrzostwach match play Hiszpanii kobiet, rozpoczęły cztery reprezentantki kadry narodowej: Kinga Kuśmierska (Armada GC), Nina Pitsch (Armada GC), Matylda Krawczyńska (Śląski KG) i Maja Ambroziak (Mazury G&CC). Najlepszy rezultat zanotowała Krawczyńska, docierając do półfinału.

Równolegle w Copa S.M. Del Rey, czyli czempionacie mężczyzn, rywalizował Franciszek Dudek (First Warsaw G&CC)

Po dwudniowej fazie stroke play Krawczyńska uplasowała się na 20 pozycji, Maja Ambroziak na 31, Kinga Kuśmierska na 73, a Nina Pitsch na na 82 miejscu. Dla reprezentantek Armada GC był to niestety koniec rywalizacji w tym turnieju, Dudek także zakończył przed fazą match play.

Ambroziak w pierwszym meczu zmierzyła się Niemką Tessą Kremer, Polka uległa w starciu 2&1 i tym samym zakończyła udział.

Pierwszą przeciwniczką Krawczyńskiej była Dunka Johanna Axelsen, którą pokonała 1up. Następnie zmierzyła się ze Szwajcarką Yaną Beeli, z którą zwyciężyła na pierwszym dołku dogrywki. W ten sam sposób zakończyło się starcie Krawczyńskiej z Tessą Kremer. Walkę o półfinał Polka stoczyła z Francuzką Constance Fouillet, którą pokonała 3&2. Następnie trafiła na zwyciężczynię turnieju Szwedkę Norę Sundberg, przegrywając z nią 2&1.

 

Wyniki TUTAJ

Tekst M. Kuna
Fot. M. Krawczyńska

 

II LO

31.03.2023 06:57

Jak zostać „Terytorialsem”?

 

30.03.23 klasa 3C była z wizytą na Politechnice Częstochowskiej z okazji zorganizowanego przez uczelnię Dnia Mundurowego. Przedstawiciele różnych służb mundurowych, tj. Straż Pożarna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Celno-Skarbowa, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Policja oraz Służba Leśna, na przygotowanych stoiskach a także podczas wykładów, prezentowali swoje zawody, obowiązki związane z pracą, możliwości rozwoju kariery, sposoby rekrutacji i wymagania dla kandydatów na różne stanowiska. Dużą atrakcją była możliwość zapoznania się z wyposażeniem służb mundurowych, bronią, pojazdami. Może mundur?

GALERIA


Magdalena Kudła

II LO

23.03.2023 10:46

Fizyka a Ekologia

 

Uczniowie naszej szkoły Matylda Miedzińska, Laura Wieczorek oraz Bartosz Wiaderek odnieśli ogromny sukces w XXVI Ogólnopolskim Konkursie „Fizyka a Ekologia” im. prof. Mieczysława F. Pazdura. 17 marca zaprezentowali efekty swojej pracy podczas uroczystego finału, który odbył się w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Matylda zajęła I miejsce, a jej pracę „Stacja Fizyka – czyli jak monitorować zanieczyszczenia środowiska i zmiany klimatu" oceniono jako najlepszą w Polsce. Laureatka zbudowała stację meteorologiczną z ogólnodostępnych komponentów, która mierzyła ciśnienie, temperaturę, wilgotność powietrza i stężenie pyłów zawieszonych. Laura i Bartosz zostali finalistami konkursu.

Laureatka i finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz otrzymali 30 pkt preferencyjnych w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunek Fizyka techniczna Politechniki Śląskiej.

Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Koścień

II LO

22.03.2023 10:05

PROJEKT OFAJ

OBYWATELE EUROPY DZIŚ I JUTRO

To nazwa projektu prowadzonego w ramach współpracy międzynarodowej Częstochowy z francuskim Lourdes i niemieckim Altötting, a kierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych miast partnerskich.

TRZY TEMATY PRIORYTETOWE PROJEKTU:

  1. Odkrywanie i poznawanie społeczno-kulturowej różnorodności Europy

  2. Edukacja obywatelska dla wzmocnienia roli młodzieży i społeczeństwa obywatelskiego w Europie 2023 w kontekście wojny na Ukrainie.

  3. Ochrona środowiska w obliczu zagrożenia klimatycznego

W ramach projektu będziemy się zajmować:

1) przygotowywaniem prac dotyczących wpływu wojny na Ukrainie na funkcjonowanie w każdym
z miast partnerskich (podcasty, rozmowy z uchodźcami, wystawy plakatów i tp).

2) opracowywaniem warsztatów językowych i innych form współpracy podczas których młodzież pogłębi znajomość języków swoich partnerów, pozna obyczaje, kulturę i historię krajów uczestniczących w projekcie.

3) przygotowywaniem planu komunikacji o projekcie i OFAJ w tym celu konieczne będzie stworzenie grupy Whatsapp lub Instagram lub innych na platformach komunikacyjnych oraz rozwijanie ich w trakcie trwania projektu.

4) opracowywaniem działań, które pozwoli młodym eko-obywatelom z trzech miast podzielić się swoim spojrzeniem na kwestie środowiskowe i zainicjować wspólne projekty mające na celu ochronę środowiska.

Kolejną fazą będzie spotkanie w Altötting w Niemczech w dniach 12-19 maja br, w których weźmie udział 8 młodych obywateli miast partnerskich oraz 2 opiekunów.

Do Częstochowy niemiecka i francuska młodzież przyjedzie w przyszłym roku, a samo spotkanie podsumowujące odbędzie się pod koniec roku szkolnego 2023/ 2024 roku w Lourdes.
Cały projekt jest współfinansowany przez OFAJ - l'Office Franco-Allemand pour la Jeunesse (francusko-niemieckie biuro młodzieży).

karta-zgłoszeniowa.docx

Marek Podgórski

10.03.2023 09:50

Dziękujemy!

II LO

07.03.2023 08:23

helLO Traugutt rozmawia z Alexem Małachowskim

Tym, co od maleńkości mieszka w sercu Alexa, jest muzyka, a w szczególności - granie na gitarze. Niekoniecznie takie "garażowe", ale poważne, bo studyjne. Zespół "Pod Prądem" ma na swoim koncie już dwie płyty, a wkrótce ukaże się trzeci album. Oby Alex zagościł na Waszych słuchawkach nie tylko jako nasz rozmówca, lecz także jako gitarzysta!

https://open.spotify.com/episode/2OWhoJOs3UIXb0KzYxgQYF?si=f4uFqu4CSo6MBVXRtv6Y7Q

Marek Podgórski

123456 Ostatnia

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!