08.09.2022 11:09

Kierunki studiów 2022/2023

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała nowy bezpłatny wykaz wszystkich KIERUNKÓW STUDIÓW 2022/2023. Wykaz zawiera wszystkie uczelnie wyższe w Polsce oraz wymagane przedmioty maturalne na poszczególne kierunki studiów.

LINK do wykazu: https://www.otouczelnie.pl/studia/kierunki_studiow

Marek Podgórski

07.09.2022 08:02

Witaj szkoło

1. września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Romualda Traugutta. W tym wyjątkowym dniu powitaliśmy nie tylko nowy rok szkolny, ale również pana Erniewa Tomżyńskiego, który rozpoczął swoją misję jako dyrektor szkoły. Uczniowie mieli okazję poznać nowego sternika naszego liceum. Pierwszy września to nie tylko radosny czas związany z powrotem do nauki. Wspominamy również tragiczny los setek tysięcy polskich dzieci oraz młodzieży, którzy w 1939 roku nie mogli wypełnić murów szkolnych swym entuzjazmem i radością. Ten podniosły dzień okrasiły występy artystyczne uczniów naszego liceum. Inauguracja została przygotowana przez klasę II B pod przewodnictwem wychowy Łukasza Czeremańskiego. Szczególną uwagę należy zwrócić na prowadzących Ewę Kowalik oraz Mateusza Tomalaka i występy recytatorskie Apolonii Bogacz oraz Oli Musialik. Podziękowania należą się również Annie Gołębiowskiej oraz prowadzonemu przez nią chórowi szkolnemu. Rozpoczęcie roku wzbogacone było przez występy wokalne Kacpra Przybylskiego oraz duetu Józefiny Wawrzyniak i Weroniki Swodczyk. Pozwoliło to nam wszystkim uczcić ten dzień w sposób podniosły i pełen szacunku dla minionych lat, ale nie pozbawiony radości z rychłego powrotu do szkoły.
Foto Maja Ruszel.

II LO

07.09.2022 07:18

Bezpłatne kursy dla maturzystów

Politechnika Częstochowska zaprasza uczniów klas maturalnych do uczestnictwa w bezpłatnych kursach przygotowujących do matury z biologii, chemii, fizyki, informatyki oraz matematyki (poziom podstawowy i rozszerzony).
Zapraszamy również na kursy przygotowawcze do egzaminów zawodowych: technik ekonomista, technik rachunkowości.
Kursy odbywają się stacjonarnie!
Zgłoszenia na adres kursy@pcz.pl przyjmowane są do 2 października 2022 r.
Kursy potrwają od października do kwietnia (15 spotkań po 3 godziny lekcyjne).
UWAGA!  Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
źródło: pcz.pl

II LO

01.09.2022 16:20

Jak po raz pierwszy zalogować się do e dziennika UONET+?

https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg

 

https://uonetplus.vulcan.net.pl/czestochowa/

 

W przypadku problemów, prawdopodobnie wpisany jest niepoprawny e-mail w dzienniczku, w takim przypadku trzeba poprosić wychowawcę o zmianę na poprawny.

II LO

01.09.2022 12:00

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 

Godz. 9.00 – wszystkie klasy II oraz klasa IIIA i IIIB

Godz. 10.30 – wszystkie klasy IV oraz klasa IIIC, IIID i IIIE

Godz. 12.00 – klasy I

Do szkoły należy wejść boczną furtką od ulicy Kilińskiego ( przez letnią czytelnię).

Wszyscy gromadzą się w dużej sali gimnastycznej.


II LO

12

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!