29.09.2022 12:46

Ogólnopolskie Mistrzostwa IT

https://gamearena.pl/pl/aktualnosci/i-ogolnopolskie-mistrzostwa-it-ruszaja-zapisy

 

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT to edukacja, rywalizacja i dobra zabawa. Przygotowujemy uczestników do wymagań rynku pracy, będą oni mieli szansę szkolić się razem z naszymi partnerami oraz rozwiązywać zadania konkursowe z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

Na uczestników I Ogólnopolskich Mistrzostw IT czekają najbardziej aktualne nowinki technologiczne, zaawansowane produkty informatyczne, możliwość szkoleń z potencjalnymi pracodawcami, elita branży IT zebrana w jednej przestrzeni on-line i wartościowe nagrody rzeczowe i rozwojowe. Finały Mistrzostw odbędą się w październiku na Poznań Game Arena.

DYWIZJE KONKURSOWE - 6 KATEGORII

  1. Programista
  2. Mechanik IT
  3. Robotyka
  4. Creative IT
  5. Druk 3D
  6. Cyberbezpieczeństwo

Zapisy od 5 IX 2022 do 30 IX 2022 na www.mistrzostwait.com

 

 

II LO

28.09.2022 05:55

Olimpiada Wiedzy Technicznej

W roku bieżącym organizowana jest XLIX edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej. Dziękujemy za udział Państwa szkoły w ubiegłorocznej edycji.
OWT jest rozgrywana na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z 29 stycznia 2002 r. w prawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad w grupie olimpiad tematycznych.
Zawody I stopnia (14 listopada 2022 r. - poniedziałek) będą polegać na rozwiązaniu testów i zadań z techniki (na konkursowej platformie internetowej), opracowanych przez Komitet Główny OWT, czyli wskazaniu poprawnych odpowiedzi na 15 pytań testowych i na rozwiązaniu trzech zadań spośród sześciu. Przeznacza się na to łącznie 90 minut.
Podczas zawodów II i III stopnia uczestnicy Olimpiady startują w dwóch, dowolnie wcześniej wybranych grupach tematycznych:
- mechaniczno-budowlanej, obejmującej obszary kształcenia: budowlany oraz mechaniczny i górniczo-hutniczy,
elektryczno-elektronicznej, obejmującej obszar kształcenia elektryczno-elektroniczny.
Chętni do wzięcia udziału uczniowie w OWT proszeni są o zgłoszenie się do szkolnego informatyka.

II LO

27.09.2022 19:11

Warsztaty psychoedukacyjne

Stowarzyszenie Yava zaprasza młodzież częstochowskich liceów do udziału w bezpłatnych zajęciach psychoedukacyjnych realizowanych w ramach projektu „# Włączanie”.
Warsztaty będą prowadzone w oparciu o ćwiczenia aktywizujące, wykorzystujące doświadczania, eksperymentowanie, elementy humoru i zabawy. W trakcie zajęć będą wykorzystywane elementy wizualizacji, prezentacji, burzy mózgów, analizy przypadków, dyskusji moderowanej, omówienia i pracy indywidualnej uczestników, gry, karty, fotografie, elementy dramy. Tematyka i forma spotkań będzie dostosowana do oczekiwań i potrzeb młodzieży, a główną zasadą programu będzie praca na zasobach - dostrzeżenie przez uczestników własnych mocnych stron i zasobów.
Program przewiduje między innymi:
- budowanie i wzrost poczucia własnej wartości
- akceptację siebie wraz ze swoimi niedoskonałościami i słabościami
- odkrywanie mocnych stron i zasobów
- rozwijanie i utrzymywanie zdrowej samooceny
- rozwijanie pasji, zdobywanie nowych umiejętności społecznych
- poszerzenie kompetencji interpersonalnych tj. efektywna komunikacja, współpraca, radzenie sobie w sytuacjach trudnych, rozwiązywanie konfliktów bez przemocy
- ćwiczenie kreatywności i umiejętności porozumiewania się
- zapobieganie zaburzeniom związanym ze stresem i wspieranie wychodzenia z tych zaburzeń
- poszerzenie wiedzy uczestników dot. przemocy występującej w życiu społecznym pod różnymi postaciami (przemoc fizyczna, psychiczna)
- rozumienie pojęcia „środki psychoaktywne” oraz poszerzenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z inicjacją i spożywaniem alkoholu.
Program przewiduje 36 godzin warsztatowych dla grupy, realizowanych w soboty. Początek zajęć 8.10.2022r godz. 10:00, czas trwania jednego spotkania ok. 4 godzin.
Prowadzący: coach Sylwia Dąbrowska; pedagog Marek Podgórski.
Uwaga! Zajęcia mają charakter młodzieżowej grupy rozwojowej, nie terapeutycznej.

Projekt pn.:”# Włączanie” realizowany jest w ramach zadania: „Wspieranie programów z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym, realizowanych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty” i sfinansowany jest ze środków budżetu Urzędu Miasta Częstochowy. Zadanie realizowane na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 roku o zdrowiu publicznym.
Kontakt: marekpodgorski@yava.czest.pl

Marek Podgórski

26.09.2022 13:11

Ruszamy na 39. Rajd Traubeanów

Marek Podgórski

20.09.2022 07:19

Czy prywatność jest dobrem luksusowym?

Zachęcam do zapoznania się z prezentacją zrobioną przez uczniów z klasy 4ci:

 

https://drive.google.com/file/d/1YBX_UtqUi3NRNet5S2o4rZkee93fApbB/view?usp=sharing

 

(polecam pobrać na dysk i otworzyć w LibreOffice Impress)

II LO

16.09.2022 19:36

Traugutt Gravity

Przypadający w niedzielę 18.09.2022r.  Narodowy Dzień Sportu był pretekstem do zorganizowania imprezy Traugutt Gravity czyli „Coś niecoś potrafię”.

Na zaproszenie do wspólnej zabawy odpowiedziało 24 uczniów. Najsilniejszą ekipę wystawili trzecio- oraz pierwszoklasiści. Nie zabrakło reprezentantów pozostałych roczników. W koedukacyjnym gronie rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki. Pierwszą konkurencją okazała się wspinaczka po ściance. Przygotowano dwie trasy, pierwszą, łatwiejszą – tutaj mierzony był czas. Najszybsi okazali się: Justyna Stanior ID, Amelia Zębik 3C oraz Iliana Sikora 2A. Wśród chłopców: Wiktor Kołodziej 3D, Karol Szczerkowski 3E oraz Marcel Kubat 3D. Drugą (na „zaliczenie”) – chyba najtrudniejszą z dostępnych. Pokonali ją Marcel Kubat, Dominik Trojak, Wiktor Kołodziej, Brian Wiśniewski oraz…prof. Bigdowski.

Dalej było przejście po parku linowym, próby pokonania torów przeszkód ninja, a następnie to, na co chyba większość czekała. Trampoliny!

Skokom nie było końca. Kto wyżej, kto dalej, kto przeskoczy nad materacem, ( nad koleżanką również), były wsady do kosza oraz siatkówka. Na koniec zostały walki gladiatorów.

Zgodnie uznaliśmy, że dwie godziny spędzone w Stacji Grawitacja to optymalny czas, na skoczne szaleństwa. Oczywiście już planujemy powtórkę z rozrywki ;)

Imprezę zorganizowali: pedagog Marek Podgórski (autor zdjęć) oraz nauczyciel wych. fizycznego p.prof. Bartłomiej Bigdowski.

Marek Podgórski

15.09.2022 12:22

Zaproszenie na kurs organizowany przez AGH w Krakowie "Girls Go IT: Podstawy programowania w języku Python"

Zapraszam do zapoznania się z bezpłatnym kursem online „Girls Go IT: Podstawy programowania w języku Python” przeznaczonym dla maturzystek z liceów ogólnokształcących oraz techników o profilach: matematycznych, informatycznych lub elektronicznych. Kurs organizowany jest przez Instytut Informatyki AGH w Krakowie we współpracy z Fundacją Try IT.

Więcej informacji znajduje się na załączonym plakacie oraz na stornie internetowej kursu:
https://szkolenia.informatyka.agh.edu.pl/oferta/girlsgoit-python/

Mam nadzieję, że program kursu wyda się interesujący i zdecydują się Państwo na rozpowszechnienie informacji o nim wśród uczennic. Będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie informacji o naszym kursie na stronie internetowej lub Facebook’u (https://www.facebook.com/Fundacja.Try.IT/photos/a.112816517356469/506880951283355/).

II LO

12.09.2022 09:02

Zebrania z rodzicami

13.09.2022r odbędą się zebrania z rodzicami:

- klasy I -  o godz. 18.00
- klasy II, III, IV - o godz. 18.30

Serdecznie zapraszamy.

 

Marek Podgórski

11.09.2022 19:37

Stypendia szkolne

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie informuje, że zgodnie z § 6 Uchwały nr 731/XL/2013 Rady Miasta Częstochowy z dnia 11 lipca 2013 r. zmienionej Uchwała Nr 562.XLI.2017 Rady Miasta Częstochowy z dnia 25.05.2017 r. w sprawie ustalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Częstochowa, rodzice, opiekunowie uczniów lub pełnoletni uczniowie ubiegający się o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym: Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!