30.11.2022 11:57

Radny Młodzieżowej Rady Miasta. WYBORY.

Na podstawie  § 49 Uchwały NR 344.XXV.2020 RADY MIASTA CZĘSTOCHOWY z dnia 27 lutego 2020 r . w sprawie Statutu Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowa, w naszej szkole organizowane są wybory na Radnego Młodzieżowej Rady Miasta. Do 5 grudnia 2022 (poniedziałek) zgłosić można swoją kandydaturę do opiekuna Samorządu Uczniowskiego prof. Moniki Sobeckiej. Kampania trwa do czwartku (8 grudnia 2022), a w piątek 9 grudnia odbędzie się debata.

II LO

30.11.2022 07:32

Psycholog szkolny

 

Uczeń  u psychologa

Z psychologiem szkolnym możesz  rozmawiać o problemach, które napotykasz w swoim życiu. Ze względu na Kodeks Etyczny zawodu psychologa  temat i treść rozmowy objęte są tajemnicą, możesz zatem czuć  się bezpiecznie,  poruszając nawet bardzo trudne tematy.

Do zadań psychologa należy :

  • wspieranie Cię w umiejętności budowania mocnych stron

  • wspieranie Cię w wyborze zawodu oraz ścieżki kształcenia

  • wspieranie Cię w rozwiązywaniu Twoich problemów

  • wspieranie w radzeniu sobie z przeżywanymi emocjami

  • wspieranie Cię poprzez dostarczanie wiedzy potrzebnej do Twojego rozwoju

Rodzic u psychologa

Zadaniem psychologa szkolnego jest wspieranie rodziców w procesie wychowania i wspierania rozwoju ucznia. Psycholog jest do  Państwa dyspozycji
i służy pomocą w obszarze kształtowania relacji z dzieckiem, radzeniu sobie
z trudnościami wychowawczymi, wspierania w sytuacjach kryzysowych np.
w przypadku rozwodu w rodzinie.

Ponieważ praca z uczniem wymaga często współpracy ze strony rodzica, zdarzać się też że psycholog prosi Państwa o  np. o rozmowę czy współpracę.Telefony wsparcia:

Dziecięcy Telefon Zaufania
Rzecznika Praw Dziecka

tel. 800 12 12 12
(całodobowy 7 dni w tygodniu)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

tel. 116 111
(czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA- centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

tel. 800 70 2222
(czynne całodobowo)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania

tel. 22 484 88 01
(czynny w poniedziałek, wtorek, piątek od 15.00 do 20.00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży

tel. 800 800 605
(czynne całodobowo)

Telefon dla dzieci i nastolatków zaniedbanych, seksualnie wykorzystywanych, których rodzice piją – Telefon Stowarzyszenia Opta

tel. 22 27 61 72
(poniedziałek-piątek od 15:00 do 18:00)

Telefon Zaufania Uzależnień Stowarzyszenia „Monar”

tel. 22 823 65 31

(poniedziałek - piątek od 09:00 do 21:00)

POMOC DLA OFIAR PRZEMOCY

Ogólnopolskie Pogotowie Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
„Niebieska Linia”

tel. 800 120 002
telefon pracuje całodobowo

Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii”

tel. 22 668 70 00
(poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)

Policyjny Telefon Zaufania
ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

tel. 800 120 226
(poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)

II LO

29.11.2022 20:05

Traugutt pełen życzliwych ludzi

Przypadający kilka dni temu Światowy Dzień Życzliwości szkolna społeczność celebrowała w dość oryginalny sposób. Z inicjatywy Natalii Depty z Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz pedagoga Marka Podgórskiego, przy wsparciu Maxa Stasiaka (ZSU) uczniowie zostali poproszeni o zagłosowanie w anonimowych ankietach na najbardziej życzliwą osobę w klasie. Po podliczeniu głosów przygotowano okolicznościowe certyfikaty, które wręczono zwycięzcom plebiscytu. Bonusowo uczniowie otrzymali jednodniowe „niepytajki”. Oto lista najżyczliwszych:

Marek Podgórski

29.11.2022 19:40

Wyprawa do Sk8 Family

Po trzyletniej przerwie ekipa szkolnych skaterów razem z pedagogiem wybrała się do szkółki deskorolkowej Sk8 Family. Siedmioosobowa, co warto podkreślić – koedukacyjna grupa uczniów poniedziałkowe popołudnie spędziła pod okiem instruktora na doskonaleniu umiejętności lub zdobywaniu pierwszych szlifów w jeździe na desce. Wystarczyło dziewięćdziesiąt minut, by zauważyć spory progres. Był to mile spędzony czas, na nieco odmiennej (niż tej „szkolnej”) formie aktywność fizycznej.

Marek Podgórski

24.11.2022 08:13

helLO Traugutt rozmawia z Panem Dyrektorem Erniewem Tomżyńskim

Nadszedł czas na opublikowanie bardzo wyczekiwanego odcinka! Pan Dyrektor Erniew Tomżyński pełni swoją rolę w naszej szkole zaledwie od kilku miesięcy, jednak już zdążył wprowadzić do liceum powiew świeżości! Opowiedział o swoich marzeniach, planach, a także wspomnieniach związanych z edukacją. To rozmowa zdecydowanie warta posłuchania!

II LO

19.11.2022 07:02

Pokój nastolatka

Uczennico, uczniu Traugutta! Właśnie przeczytał_ś ten post? Świetnie! Wstań i zrób fotkę swojego pokoju. Tak, jak wygląda właśnie teraz. Nie ważne w jakim jest stanie, czy panuje w nim porządek, czy.... artystyczny nieład. Rób fotę i wysyłaj na adres marek.podgorski@traugutt.net Czekam do północy 19/20.11.2022r. W niedzielę z nadesłanych zdjęć przygotuję galerię, która zostanie opublikowana w necie. Anonimowo (tzn. nie ujawniam autorów zdjęć ;)

Marek Podgórski

17.11.2022 17:43

helLo Traugutt rozmawia z Matyldą Krawczyńską

Musimy przyznać, że jeszcze nie rozmawialiśmy z osobą tak bardzo oddaną swojej pasji! Matylda nie tylko znakomicie gra w golfa i zdobywa liczne tytuły, ale także świetnie o tym opowiada. Tłumaczy wiele zagadnień, a także obala mity wokół tego sportu. Posłuchajcie sami!

Marek Podgórski

17.11.2022 17:39

Sukces Matyldy

Z pewnością ten rok Matylda Krawczyńska zaliczy do bardzo udanych. Jej osiągnięcia robią wrażenie.
Z utytułowaną golfistką w Urzędzie Miasta spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Spotkanie było okazją do przekazania gratulacji. Matylda Krawczyńska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Traugutta, zaskakuje coraz wyższą formą, wygrywając kolejne turnieje golfowe.

Kariera sportowa 16-letniej golfistki to właściwie ewenement, zestawiając jej wiek i osiągnięcia. Aktualny handicap częstochowianki to 2,7 (HCP określa poziom gry zawodniczki).
Matylda jest członkinią Kadry Narodowej Polski Juniorów i reprezentantką Śląskiego Klubu Golfowego. W sierpniu tego roku została Mistrzynią Polski Juniorów. W tym roku zdobywała pierwsze miejsca na Turnieju MAD TOUR w Turcji (Belek), Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji Match Play oraz Mistrzostwach Polski Regionów (region wschód).

Dzięki zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski Juniorów Matylda otrzymała zaproszenia na prestiżowe turnieje Orange Bowl i Annika Invitational, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych w styczniu przyszłego roku.

Podczas rozmowy golfistka przyznała, że trenuje 29 godzin tygodniowo, co musi łączyć z nauką w szkole. Trenuje również boks, co pomaga jej rozładować napięcie.

źródło: czestochowa.pl

Marek Podgórski

17.11.2022 17:17

Szachiści nagrodzeni

Z drobnym czasowym poślizgiem, za to nie mniej uroczyście najlepsi szachiści naszego liceum zostali uhonorowani przez Pana Dyrektora Erniewa Tomżyńskiego okolicznościowymi statuetkami oraz kartami podarunkowymi do galerii handlowej, ufundowanymi przez Radę Rodziców przy II LO. Przypomnijmy: w mistrzostwach szkoły zwyciężył Mikołaj Wolański z kl. IVD, II miejsce zajęła Magdalena Bienek z kl. IVA, a na III miejscu uplasował się Szymon Ziegler z kl. IA. Turniej zorganizowali: prof. Katarzyna Dębowska, pedagog Marek Podgórski przy wydatnej pomocy Magdy i Mikołaja oraz wsparciu UKS „Hetman” i p. Elżbiety Pyrkosz.

Marek Podgórski

17.11.2022 11:03

„Święty Mikołaj na Kresach 2022”

 

,,Święty Mikołaj na Kresach” to akcja poświęcona zbieraniu produktów spożywczych, artykułów szkolnych, maskotek lub pieniędzy dla polskich rodzin mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Jak co roku nasza szkoła również wzięła udział w tej zbiórce. Dnia 10 listopada uczniowie klasy 1E, a zarazem członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Panią Profesor Katarzyną Sobieraj, przybyli do sklepu Biedronka na ulicy Radomskiej w Częstochowie, aby zebrać dary dla rodzin mieszkających na Kresach. Uczniowie zachęcali do wsparcia akcji informując o jej celu. Wiele osób bardzo chętnie podarowało produkty takie jak: ryż, makaron, kasza, mleko, czekolada, płatki, olej, kakao i wiele innych potrzebnych artykułów. Uczniom udało się zebrać bardzo dużo darów, które zostały potem przekazane organizatorowi akcji. Dziękujemy każdemu kto wsparł tą zacną inicjatywę.

Pamiętajmy dobro powraca!!


II LO

12

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!