14.10.2023 15:52

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia nauczyciele  i wszyscy pracownicy szkoły obchodzili swoje święto. Z  tej okazji wręczone zostały Nagrody Dyrektora Szkoły dla nauczycieli oraz pracowników administracyjnych. Nie zabrakło podziękowań, miłych słów  i życzeń składanych przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego reprezentujący wszystkich uczniów naszej szkoły. Na uroczystość przybyli również emerytowani pracownicy. Po części oficjalnej mieliśmy okazję uczestniczyć w części artystycznej przygotowanej przez klasę 1b pod opieką prof. Katarzyny Sobieraj oraz chór szkolny pod przewodnictwem prof. Anny Gołębiowskiej.  Nauczyciele musieli wykazać się swoimi sportowymi umiejętnościami w olimpijskich zmaganiach z nauką przekazywaną uczniom. Wręczone zostały słodkie upominki dla nauczycieli prezentujących następujące dyscypliny olimpijskie: pływanie, bieg przez płotki, zapasy, szermierka czy pięciobój nowoczesny. Akademię uświetniły dwa występy solowe: uczennicy klasy 1a- Hanny Pogorzelskiej wykonującej utwór " See the light"   oraz  Kacpra Przybylskiego ucznia  klasy 3e w piosence: "Earned it". Do życzeń dołączony został  autorski układ taneczny przygotowany przez Natalię Walawender, Hannę Śliwiak oraz Zofię Karolczyk z klasy Ib. Konferansjerami byli uczniowie klasy 1 b: Natalia Walawender oraz Szymon Całko. Tego dnia wszystkim dopisywał dobry nastrój, a uśmiechy rozpromieniały twarze uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Życzymy sobie, aby każdy dzień naszej edukacji przynosił tyle radości i uśmiechu.

 

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej pragniemy jeszcze raz złożyć  Dyrekcji, Nauczycielom,  Pracownikom administracji naszej szkoły najlepsze życzenia:

Takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby Wasza ciężka praca
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Foto: Maja Ruszel kl. IIIC, Oskar Dewódzki kl. IIIE.

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!