25.05.2023 09:44

Bezpłatne spotkanie online dla młodzieży o sztucznej inteligencji

serdecznie zapraszamy 6 czerwca 2023 roku na transmisję online bezpłatnej sesji eksperckiej „#CYFROWErozmowy: sztuczna inteligencja - szansa czy utopia?”, organizowanej przez Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach i Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wydarzenie z udziałem wybitnych ekspertów, zajmujących się od lat sztuczną inteligencją, kierowane jest do studentów i młodzieży szkół średnich. Zachęcamy Państwa do zorganizowania w szkole specjalnej transmisji naszej sesji.

 

W trakcie wydarzenia skupimy się na wpływie sztucznej inteligencji na nasze społeczeństwo.  Co prawda, mimo że ta technologia znana jest już od lat, to od listopada 2022 roku stała się niezwykle popularna za sprawą udostępnienia jej każdej osobie na Ziemi, która dysponuje dostępem do internetu. Czy jej ekspansja przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa, a może przyniesie potencjalne zagrożenia? Podczas spotkania porozmawiamy również o konieczności etycznego kształtowania sztucznej inteligencji.

 

Spotkanie otworzy prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz wykładem pt. „Czym jest sztuczna inteligencja?”. Kolejnym ekspertem będzie prof. dr hab. Jan Kreft z Politechniki Gdańskiej, który wygłosi wykład pt. „Między TikTokiem, Metaversum a ChatGPT, czyli o władzy algorytmów”, skupiając się na ukazaniu, jaki wpływ na nasze codzienne życie mają algorytmy stosowane przez wielkie firmy oraz w jaki sposób nas uzależniają. Pani Marta Gromada z NASK-PIB zakończy pierwszą część spotkania wykładem pt. „Sztuczna inteligencja: szansa czy zagrożenie w walce z dezinformacją?”. Wystąpienie zostanie poświęcone analizie wpływu sztucznej inteligencji na współczesne wyzwania związane z przeciwdziałaniem fake newsom i manipulacji. Finałem wydarzenia będzie debata ekspercka, podczas której na pytania odpowiadać będą zarówno zaproszeni goście, jak i… sztuczna inteligencja.

 

Aby uczestniczyć w naszej sesji eksperckiej wystarczy zarejestrować się na stronie https://cempolska.pl/konferencje/ . W przeddzień wydarzenia każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link do transmisji.

 

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!