16.02.2023 11:36

Check IT

W marcu startuje kolejna edycja jednego z największych, bezpłatnych wydarzeń informatycznych kierowanych do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych - konferencja Check IT. Miłośnicy nowych technologii będą mogli wziąć udział m.in. warsztatach i prelekcjach online 7 i 8 marca. Rejestracja na konferencję startuje 15 marca na stronie www.chekit.lublin.eu.

 

- Check IT to niecodzienna lekcja informatyki, która ma na celu podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży z zakresu tworzenia oraz wykorzystywania nowych technologii. Konferencja ma dodatkowo za zadanie skierowanie uwagi uczestników na ogromny potencjał branży IT w naszym mieście. Lublin postrzegany jest jako kluczowa lokalizacja IT w Polsce Wschodniej, szacujemy, że lubelski sektor zasila ponad 2,5 tys. firm. Rynek pracy w tej branży stale się rozwija, firmy prowadzą rekrutacje do swoich oddziałów, co skutkuje nieustającym zapotrzebowaniem na specjalistów. Mam nadzieję, że udział w tegorocznej konferencji zainspiruje wszystkich uczestników do poszerzania swoich zainteresowań i pasji informatycznych, zachęci młodzież do podjęcia studiów informatycznych, a w przyszłości zaowocuje karierą w branży IT w naszym mieście. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

7 marca uczestnicy konferencji mogą wziąć udziału w prelekcjach poprzez streaming i nagrania wystąpień na stronie www.checkit.lublin.eu/transmisje-online. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzą się jak dostać pierwszą pracę bez doświadczenia w branży IT, co uczenie maszyn mówi nam o rozwoju naszych własnych umiejętności, od czego zacząć swoją przygodę z tworzeniem gier komputerowych, czy sztuczna inteligencja wokół nas wspomaga, przeszkadza czy eliminuje oraz o SCRUMie czy React Native czyli co zrobić, żeby się nie narobić.

8 marca przygotowaliśmy dla Państwa możliwość wzięcia udział w prelekcjach i warsztatach online na temat cyberbezpieczeństa, framework SCRUM, użycia QGIS do zbierania i wizualizacji informacji przestrzennych, chacie GPT wykorzystywanym do wypracowań, języku Prolog i rozwiązywaniu zagadek, kompetencje przyszłości, roli matematyki w informatyce, low-code/no-code czy sztucznej inteligencji i grafice 3D.

Zachęcamy do wzięcia udziału w aktywnościach online i dokonania rejestracji na stronie: www.checkit.lublin.eu/rejestracja/

 

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!