17.11.2022 17:39

Sukces Matyldy

Z pewnością ten rok Matylda Krawczyńska zaliczy do bardzo udanych. Jej osiągnięcia robią wrażenie.
Z utytułowaną golfistką w Urzędzie Miasta spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Spotkanie było okazją do przekazania gratulacji. Matylda Krawczyńska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Traugutta, zaskakuje coraz wyższą formą, wygrywając kolejne turnieje golfowe.

Kariera sportowa 16-letniej golfistki to właściwie ewenement, zestawiając jej wiek i osiągnięcia. Aktualny handicap częstochowianki to 2,7 (HCP określa poziom gry zawodniczki).
Matylda jest członkinią Kadry Narodowej Polski Juniorów i reprezentantką Śląskiego Klubu Golfowego. W sierpniu tego roku została Mistrzynią Polski Juniorów. W tym roku zdobywała pierwsze miejsca na Turnieju MAD TOUR w Turcji (Belek), Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji Match Play oraz Mistrzostwach Polski Regionów (region wschód).

Dzięki zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski Juniorów Matylda otrzymała zaproszenia na prestiżowe turnieje Orange Bowl i Annika Invitational, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych w styczniu przyszłego roku.

Podczas rozmowy golfistka przyznała, że trenuje 29 godzin tygodniowo, co musi łączyć z nauką w szkole. Trenuje również boks, co pomaga jej rozładować napięcie.

źródło: czestochowa.pl

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!